Obrázek1 - stranka1.htm

TOPlist

PageRank

 

Jak na světelný meč.

V tomto návodu vám vysvětlím jak vytvořit světelný meč známý z hvězdných válek. A to v programu ulead media studio.

Doporučení:

Nejprve si vyzkoušejte tento efekt vytvořit na kratším videu cca.20sec.Než začnete vytvářet celovečerní filmy.Jeto jen z důvodu časové náročnosti.

1) Video

Nejprve musíte natočit video kde držíte jakoukoliv tyč(např. násada od lopaty). Toto video pojmenujte original.avi (Není důležité aby se takto jmenovalo,je to jen pro pořádek).Poté vytvořte jeho kopii a tu nazvěte paint.avi.

2)Práce ve Video Paintu

Spusťte Video Paint. Poté File>Open>VideoFile... a vyberte paint.avi.

Nyní si nastavte hodnoty brush panelu jako na obrázku.

Klikněte pro zvětšení.

Tímto je příprava hotova a můžete se pustit na nejnudnější část celé práce.

Musíte totiž obrázek po obrázku obtáhnout meč. Nastavte si tloušťku čáry dle vaší potřeby tak, aby byla přibližně stejně tlustá jako meč(tyč:). Dále si můžete nastavit v Brush panelu v záložce Options dole typ čáry (štětec,přímka nebo napojovaná přímka).Dole máte časovou osu s miniaturami jednotlivých obrázků.Zkratkou Ctrl+šipka do prava se posouváte v obrázcích dopředu (tato zkratka vám opravdu urychlý práci).

Po té co budete mýt vše hotovo tak si práci uložte. File save as... např. mec.uvp

Zavřete video paint a otevřete video editor.

2)Vytvoření pozadí

Vytvořte nový projekt s rozměry stejnými jako je vaše video.Klikněte pravým tlačítkem do pole Vb a poté Video file... vyberte original.avi. Do pole V1 pravým tlačítkem color clip... a vyberte černou barvu a to i po posunutí lišty na konec (viz obr.)

Klikněte pro zvětšení

Tento "černý klip" zvětšte podle original.avi. Poté File>Create>Video File... potom vyberte !paint.avi! a uložte bude se vás to ptát jestli chcete soubor přepsat tak dejte ANO.Nyní pokud si pustíte paint.avi tak byste měli vidět pouze černou obrazovku.

Video editor nezavírejte a opět otevřete Video paint a projekt mec.uvp.

Pozadí by mělo být černé. Pokud ano tak dejte File>Create Video File ... Např.bw.avi Pokud si potom toto video pustíte měli byste vidět poletujíčí bílou čepel vašeho meče na černém pozadí.

Zavřete Video Paint a vraťte se do Video editoru.

3)Závěrečné práce

!V této části používám v obrázcích jiné video.Vy byste měli vidět jen černou barvu!

Smažte černou barvu V1 a místo ní vložte do tohoto pole bw.avi.Poté na něj pravým tlačítkem klikněte a vyberte Video filters a vyberte Filtr monochrome a gaussian blur.Poté klikněte na monochrome a options... a viberte barvu meče (viz obr.)

Klikněte pro zvětšení

Potvrďte a nyní klikněte na gaussian blur a options... Zde se nastavuje záře meče.Dejte hodnotu 30 a potvrďte.

klikněte pro zvětšení.

Opět klikněte na video V1 a Dejte overlay options... a type:add a nastavte 100%

Nyní toto video v části V1 zkopírujte i do V2 a V3.Poté klikněte prav. tlačítkem na video ve V2 a dejte Video filters...>Gaussian blur>options... a hodnotu 30 změňte na 20 a to na začátku i na konci.Toto opakujte i na V3 ale hodnotu změňte na 10.

 

Tímto máte hotovo stačí jen File>Create>Video file... Cokoliv.avi

Jakékoliv dotazy posílejte buď na mail nebo na ICQ.

 

© MARAX 2006 E-mail profil